Kongre Hakkında

II. Sağlık Bilimleri Öğrenci Kongresi (SAGOK 2023)

14-15 Aralık 2023

Kongre Tarihi ve Yeri

II. Sağlık Bilimleri Enstitüsü Öğrenci Kongresi 2023 (SAGOK 2023) 14-15 Aralık 2023tarihleri arasında İzmir Demokrasi Üniversitesi rektörlük yerleşkesinde yüz yüze ve canlı yayın oturumları şeklinde yapılacaktır. Canlı yayın oturumları için Microsoft Teams kullanılacaktır.

Adres:
Üçkuyular, Gürsel Aksel Blv No:14, 35140 Karabağlar/İzmir

Kongrenin gerçekleştirileceği yer olan İzmir Demokrasi Üniversitesi, Fahrettin Altay Metro İstasyonu, Adnan Saygun Tramvay Durağı ve Üçkuyular Vapur İskelesi’ne yürüme mesafesindedir.

Kongre Dili

Kongre dili Türkçe/İngilizce olacaktır.

Kongre İnternet Sayfası

Kongre ile ilgili tüm duyuruların takip edilebilmesi amacıyla kongre internet sayfası düzenlenmiştir.

İDÜ Sağlık Bilimleri Öğrenci Kongresi – Just another WordPress site (idu.edu.tr)

İlki “1. Ulusal İzmir Demokrasi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Öğrenci Kongresi” başlığı, “Sağlıklı Yaşam” teması ile 08-09 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Kongreye lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri ile Sağlık Bilimlerinin farklı disiplinlerinden öğretim üyeleri ve saha çalışanları katılım sağlamışlardır. Kongre Covid-19, dünya genelinde yaşanan ekonomik sorunlar dolayısı ile yüz yüze ve canlı bağlantı ile gerçekleştirilmiştir. Katılımcıların özet metinleri ve tam metin talep edenlerin tebliğleri online ortamda ISBN numarası alınarak;

Tam metin;  https://idusagok.idu.edu.tr/wp-content/uploads/2022/10/IDU-SAGOK-TAM-METIN-BILDIRI-KITAPCIGI-2.pdf;

Özet metin; https://idusagok.idu.edu.tr/wp-content/uploads/2022/10/IDU-SAGOK-2022-OZET-KITAPCIGI-23.09.2022-1.pdf linklerinde kitaplar yayımlanmıştır.

Kitaplara erişim; https://idusagok.idu.edu.tr/ linki üzerinden kongre web sayfasından erişilebilir durumdadır.

İkincisi “II. Sağlık Bilimleri Öğrenci Kongresi- Cumhuriyetin 100. Yılında Sağlığın 2. Yüzyıl Vizyonu” teması ile 14-15 Aralık 2023 tarihinde İzmir Demokrasi Üniversitesi, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi, Bakırçay Üniversitesi ve Ankara Yüksek İhtisas Üniversitesi ile ortak düzenlenmektedir.

Kongremizin Instagram hesabı: https://instagram.com/saglikbilimleriogrencikongresi?utm_source=qr&igshid=MThlNWY1MzQwNA==